Bredbånd SLED-lasere

Box Optronics Broadband SLED-lasere er superluminescerende dioder (SLD) som sender ut lys med kort koherenslengde og høy lysstyrke, noe som gjør dem ideelle for applikasjoner som spektraldomene optisk koherenstomografi (SD-OCT), fiberoptiske gyroskoper (FOG), optisk sensing , Biomedisinske bildesystemer. Box Optronics tilbyr sommerfuglpakkede SLD-er i NIR-bølgelengdeområder, samt versjoner optimalisert for bruk i SD-OCT-systemer. SLD benchtop-kilder er også tilgjengelige, som er en alt-i-ett-løsning som integrerer SLD, kontrolleren og TEC i én enhet med enten en enkeltmodus eller polarisasjonsvedlikeholdende FC/APC-utgang.

Box Optronics gir mange alternativer i bredbånds SLED-lasere, vi har 830nm 3mW 5mW superluminescerende dioder (SLDs), 850nm 5mW 7mW SLED laserdiode med SM 5/125 Corning HI780 eller tilsvarende eller PM-fiber, 1310nm 0.32m 0.32m 0.32m. 1550nm 1mW 10mW, vi kan også tilpasse bølgelengden og utgangseffekten i henhold til dine krav.

Hver bredbånds SLED-laserenhet er innebygd i en 14-pinners sommerfuglpakke med en integrert termoelektrisk kjøler (TEC) og termistor for å sikre utgangsstabilitet. Utgangen er koblet til en SM- eller PM-fiber terminert med en 2,0 mm smalnøkkel FC/APC-kontakt. Vær oppmerksom på at optisk tilbakemelding kan redusere utgangseffekten eller skade SLD. Vi anbefaler ikke å bruke disse SLD-ene med komponenter som er utsatt for bakrefleksjoner, for eksempel FC/PC-kontakter.
View as  
 
  • 850nm 10mW Superluminescent Diode sld-diode er en lyskilde for oftalmisk og medisinsk OCT-applikasjon, fibertransmisjonssystemer, fiberoptiske gyroer, fiberoptiske sensorer, optisk koherenstomografi, optiske målinger. Dioden er pakket i 14-pins standard sommerfuglpakke med monitorfotodiode og termoelektrisk kjøler (TEC). Modulen er pigtailed med enkelmodus polarisasjonsvedlikeholdende fiber og koblet til med FC/APC-kontakt.

  • NIR 830 Superluminescent Diodes SLD som fungerer i en ekte iboende superluminescerende modus. Denne superluminescerende egenskapen genererer bredere bånd ved høyere drivstrømmer i motsetning til andre konvensjonelle SLED-er som er ASE-baserte, her har høydrev en tendens til å gi smalere bånd. Den lave koherensen reduserer Rayleigh tilbakespredningsstøy. Kombinert med høy effekt og stor spektralbredde, kompenserer den for fotomottakerstøy og forbedrer romlig oppløsning (i OLT) og målestørrelse (i sensorer). SLED er tilgjengelig i en 14-pinners sommerfuglpakke. Det er i samsvar med kravene i Bellcore Document GR-468-CORE.

  • 1310 nm Superluminescent Diodes SLD er høyt kvalifiserte SLED-er for et mangfoldig utvalg av FOG-applikasjoner (FOG). Disse SLED-ene kan operere over krevende temperaturområder, økt sjokk / vibrasjonsnivå, og har verifisert lange levetider på grunn av deres bruk i forsvars- og romfartsmiljøer.

  • 850nm Superluminescent Diodes SLD er en lyskilde for oftalmisk og medisinsk OCT-applikasjon, fiberoverføringssystemer, fiberoptiske gyroer, fiberoptiske sensorer, optisk koherens tomografi, optiske målinger. Dioden er pakket i 14-pinners standard sommerfuglpakke med monitorfotodiode og termoelektrisk kjøler (TEC). Modulen er pigtailed med enmoduspolarisering som opprettholder fiber og kobles til av FC / APC-kontakt.

  • 1550nm Superluminescent Diodes SLED er optiske kilder med ganske bred optisk båndbredde. Ved at de skiller seg fra begge lasere, som har et veldig smalt spektrum, og hvite lyskilder, som har en mye større spektralbredde. Denne karakteristikken reflekterer seg hovedsakelig i en lav tidsmessig koherens av kilden (som er den begrensede evnen til den utsendte lysbølgen til å opprettholde fasen over tid). SLED kan imidlertid utvise en høy grad av romlig koherens, noe som betyr at de effektivt kan kobles til enkeltmodus optiske fibre. Noen applikasjoner utnytter den lave tidsmessige koherensen av SLED-kilder for å oppnå høy romlig oppløsning i bildebehandlingsteknikker. Koherenselengden er en mengde som ofte brukes til å karakterisere den tidsmessige koherensen til lyskilden. Det er relatert til baneforskjellen mellom de to armene til et optisk interferometer som lysbølgen fremdeles er i stand til å generere et interferensmønster.

  • 1310nm 1mW SLED eller SLD Superluminescent Light Emitting Diodes er høyt kvalifiserte SLED-er for et mangfoldig utvalg av FOG-applikasjoner (FOG). Disse SLED-ene kan operere over krevende temperaturområder, økt sjokk / vibrasjonsnivå, og har verifisert lange levetider på grunn av deres bruk i forsvars- og romfartsmiljøer.

Tilpasset Bredbånd SLED-lasere kan kjøpes fra Box Optronics. Som en av de profesjonelle produsentene og leverandørene i Kina Bredbånd SLED-lasere hjelper vi kunder med å tilby bedre produktløsninger og optimalisere industrikostnadene. Bredbånd SLED-lasere laget i Kina er ikke bare av høy kvalitet, men også billig. Du kan engrossalg av våre produkter til lave priser. I tillegg støtter vi også bulkemballasje. Vår verdi er "kunde først, service fremst, troverdighetsgrunnlag, vinn-vinn samarbeid". For mer informasjon, velkommen til å besøke fabrikken vår. La oss samarbeide med hverandre for å skape en bedre fremtid og gjensidig nytte.