Halvleder optiske forsterkere

Box Optronics tilbyr 1310nm 1550nm SOA-moduler som har høy optisk forsterkning på 15 dB eller høyere og et lavt støytall på 7 dB eller mindre. Den polarisasjonsavhengige forsterkningen er også 1,0 dB eller mindre, noe som muliggjør signalforsterkning praktisk talt uten problemer. Modulen er en 14-pinners kompakt pakke med isolator og TEC (Thermo-Electric Cooler).

SOA (Halvleder optiske forsterkere) er et halvlederelement som forsterker lys. Antireflekterende prosessering brukes på begge fasetter av en halvlederlaser for å eliminere resonatorstrukturen. Når lys kommer inn fra utsiden av halvlederen, forsterkes lyset av stimulert emisjon.

Halvleder optiske forsterkerebrukes til å forsterke et optisk signal.Halvleder optisk forsterkers er inkludert i de optiske transceivermodulene som brukes for kommunikasjon mellom datasentre for å forsterke det optiske signalet i 1,3 um-båndet som brukes for Ethernet-kommunikasjon for å kompensere for overføringstap.
View as  
 
  • 1550nm 8dBm SM SOA Semiconductor Optical Amplifier er en optisk halvlederforsterker med høy signalforsterkning, designet for å brukes i generelle applikasjoner for å øke optisk lanseringseffekt for å kompensere for tap av andre optiske enheter. 1550nm 8dBm SM SOA Semiconductor Optical Amplifier kan bestilles med Single Mode (SM) eller Polarization Maintaining (PM) fiberinngang / -utgang. Denne modulversjonen er en ideell byggestein for systemintegratorer, spesielt i optiske kommunikasjonsnettverk og CATV-applikasjoner.

  • 1310nm 10dBm SOA Semiconductor Optical Amplifier SM Butterfly er designet ved å bruke en vinklet SOA-brikke av høy kvalitet og en TEC som kan sikre en stabil forsterket utgang for et stort dynamisk inngangssignal. Enhetene er tilgjengelige i en standard, 14-pinners sommerfuglpakke på 1310 nm og 1550 nm bånd. SOA-enhetene har høy optisk forsterkning, høy metningsutgangseffekt, lavt polarisasjonsavhengig tap, lavt støytall og bredt bølgelengdeområde. Vi har muligheter for optiske isolatorer for inngangs- og / eller utgangsside, samt utgangsfibre av SM-fibre, PM-fibre og andre spesielle fibre i henhold til kundespesifikasjoner. Produktene er Telcordia GR-468-kvalifiserte og i samsvar med RoHS-kravet.

 1 
Tilpasset Halvleder optiske forsterkere kan kjøpes fra Box Optronics. Som en av de profesjonelle produsentene og leverandørene i Kina Halvleder optiske forsterkere hjelper vi kunder med å tilby bedre produktløsninger og optimalisere industrikostnadene. Halvleder optiske forsterkere laget i Kina er ikke bare av høy kvalitet, men også billig. Du kan engrossalg av våre produkter til lave priser. I tillegg støtter vi også bulkemballasje. Vår verdi er "kunde først, service fremst, troverdighetsgrunnlag, vinn-vinn samarbeid". For mer informasjon, velkommen til å besøke fabrikken vår. La oss samarbeide med hverandre for å skape en bedre fremtid og gjensidig nytte.